НовиниОсь що розповів фронтовик, учасник боїв за Берлін Михайло Ульянович Касиров, наш земляк, у своїх спогадах.

Пожовклі від часу папки рівно розкладені на металевих полицях архіву.


Memorial sculpture marks Scottish fishing industry’s Black Friday.


На етапі двох епох – останні десятиліття ХХ і на початку ХХІ століть  в українській історіографії з’явилися і продовжують з’являтися  чимало наукових праць, у яких переконливо доводиться, що чинна радянська система, компартійна структура та існуючий тоталітарний режим уже з найперших днів свого існування широко і наполегливо здійснювали політику масової русифікації національних меншин, зокрема українців, незалежно від місця їхнього проживання – чи то на території самої України, чи  в інших регіонах тодішнього СРСР.

Жага до волі, любов до неї та нескореність — домінантні риси головного героя нового історичного роману «Гонитва» Петра Воробея, який він нещодавно презентував.

Історія нашого краю багата історичними подіями, про що красномовно свідчать рештки недосліджених і неописаних споруд і могил.

У січні цього року до мене звернулася секретар Чоповицької територіальної громади Житомирської області Ніна Олександрівна Дєньгаєва.

Скільки цікавих фактів, подій із життя Поділля можна відшукати на пожовклих сторінках старих газет, які зберігаються в архівах та бібліотеках?

З ініціативи ради Організації ветеранів України, за підтримки державних органів влади та місцевого самоврядування проводиться Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» – з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У музеї історії міста Хмельницького відбувся круглий стіл під назвою «ОУН і Степан Бандера як символи боротьби за незалежність України», присвячений 90-річчю створення ОУН та 110-річчю з дня народження Степана Бандери.

Про Жовтневу революцію написані тонни книжок, статей.

В кінці червня 2018 р.

Четверте століття, перетягнувши і зацвяхувавши, як труну, історію Русі з київського Подніпров’я на себе, Росія прагне підкорити світ і правити в ньому.

Сьогодні з новою силою зажевріла надія, що Українська церква нарешті відновить свою канонічність, украдену колись єдиновірним сусідом і «братом», та отримає визнання інших православних церков.
18.05.2018 15:24 Побєдобєсіє

Саме так називають сьогодні у світі, й в Україні зокрема, той псевдо-патріотичний шал, який розпочинається всякий раз у Росії напередодні 9 Травня і демонструє чергову спробу рашистів і представників так званого «рускава міра» приватизувати Перемогу в Другій світовій війні.

Тридцять друга весна минає.

Той, хто спрагло і вдумливо вчитується в рядки літературної спадщини Великого Кобзаря, не міг не відчувати магію слова та її предивної енергетичної сили.

До 100-річчя затвердження Тризуба державним гербом УНР.

Московська влада зробила геть усе, щоби подати Махна і, взагалі, «махновщину», як карикатурне явище.