НовиниСкільки цікавих фактів, подій із життя Поділля можна відшукати на пожовклих сторінках старих газет, які зберігаються в архівах та бібліотеках?

З ініціативи ради Організації ветеранів України, за підтримки державних органів влади та місцевого самоврядування проводиться Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» – з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У музеї історії міста Хмельницького відбувся круглий стіл під назвою «ОУН і Степан Бандера як символи боротьби за незалежність України», присвячений 90-річчю створення ОУН та 110-річчю з дня народження Степана Бандери.

Про Жовтневу революцію написані тонни книжок, статей.

В кінці червня 2018 р.

Четверте століття, перетягнувши і зацвяхувавши, як труну, історію Русі з київського Подніпров’я на себе, Росія прагне підкорити світ і правити в ньому.

Сьогодні з новою силою зажевріла надія, що Українська церква нарешті відновить свою канонічність, украдену колись єдиновірним сусідом і «братом», та отримає визнання інших православних церков.
18.05.2018 15:24 Побєдобєсіє

Саме так називають сьогодні у світі, й в Україні зокрема, той псевдо-патріотичний шал, який розпочинається всякий раз у Росії напередодні 9 Травня і демонструє чергову спробу рашистів і представників так званого «рускава міра» приватизувати Перемогу в Другій світовій війні.

Тридцять друга весна минає.

Той, хто спрагло і вдумливо вчитується в рядки літературної спадщини Великого Кобзаря, не міг не відчувати магію слова та її предивної енергетичної сили.

До 100-річчя затвердження Тризуба державним гербом УНР.

Московська влада зробила геть усе, щоби подати Махна і, взагалі, «махновщину», як карикатурне явище.

Якщо брати, то хамузем.

Днями у Славуті відкрили меморіальну дошку на пошанування  пам’яті про  князя – Романа Даміана Сангушка,  з дня трагічної загибелі котрому виповниломя 100 років.


У третьому томі трилогії Володимира Білінського «Україна – Русь.


Село Гоголі – один з найкрасивіших, заквітчаних Божою милістю  куточків Поділля й України, що манить і хвилює мене з раннього дитинства.

Перемозі революції на Кубі передував тривалий період боротьби.


Україна відзначає 75-річчя від часу створення УПА.


Натруджені за день, теплі сонячні промені повільно згасали в залізній решітці міцного тюремного вікна.

Кривавою хвилею, як колір їхнього прапора, прокотився комуністичний режим багатостраждальною Україною.